Kryesore

Berisha: E kam kaluar COVID-19, kam bërë 2 vaksina


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:03 - 28/12/21 |
Opi Nion

Ish-kryeministri Sali Berisha ka deklaruar se e ka kaluar COVID-19 dhe se ka marrë dy vaksina.

Berisha tha në “Ora News” se ai i konsideron si një mrekulli vaksinat, por theksoi se shumë persona që e konsiderojnë vaksinë si një agresor të rrezikshëm. Ish-kryeministri tha se mbështet marrjen e vaksinave, por jo me detyrim.

Unë e kam kaluar Covidin dhe kam bërë 2 vaksina. Unë duhet të them se nëse jam një njeri bën çdo vaksinë, që i konsideroj vaksinat si një mrekulli të njerëzit, por jam në mënyrë kategorike të detyrimit, për vaksinën. Kjo pasi, nuk duhet harruar se çfarë është njeriu në fund të fundit,-tha Berisha./Opinion.al

Pas