Kryesore

Berisha: Do e mbledhim Kuvendin Kombëtar për të ringritur PD


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:30 - 19/10/21 |
Opi Nion

Ish-kryeministri Sali Berisha është takuar sot me demokratët në Peshkopi, ku bëri thirrje për mbledhjen e Kuvendit Kombëtar të PD.

Berisha tha se ka ardhur koha për të mbledhur Kuvendin Kombëtar të PD, pasi partia duhet të ringrihet në majat e idealeve të saj.

Kam ardhur sot këtu me një kënaqësi të veçantë për të falenderuar të gjithë demokratët dhe demokratët e Dibrës për mbështetjen që i kanë dhënë PD që nga themelimi i saj deri sot. Dua të falenderoj të gjithë, në mënyrë të veçantë, të gjithë delegatët e Kuvendit Kombëtar të Peshkopisë, Bulqizës dhe Matit të cilët kanë firmosur tashmë mbi 2/3 vendimin e tyre, për të mbledhur në një moment historik për PD dhe vendin, Kuvendin Kombëtar. Do të kthejmë PD në majat e idealeve të saj.Kuvendin e thirrur nga mijëra delegat të PD e thërret më shumë se kushdo tjetër koha e cila kërkon nga ne të ngrihemi, tu përgjigjemi sfidave të mëdha që kemi përpara, situatës kritike të krijuar në vend nga një regjim i Edi Ramës. Regjim i dëmshëm për shqiptarë, ndërtoi në këto vite në vend të shteti ligjor, narko-shtetin e parë në Europë. Ky regjim jo vetëm që nuk përparoi standardet e demokracisë dhe nivelin e jetesës së tyre, por i zhyti në varfëri të skajshme,”-tha Berisha.

Pas