Kryesore

Berisha: Basha peng i Ramës, i pabesë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:36 - 21/09/21 |
Opi Nion

Sali Berisha është shprehur nga Fieri se kreu i PD , Lulzim Basha është peng i Edi Ramës dhe për këtë arsye i “futi thikë pas shpine” PD.

Beriasha iu bëri thirrje që demokratët të mos ndahen në njerëz të Bashës dhe Berishës, pasi synimi i tij është për një PD të bashkuar.

Ish-kryeministri thekoi se vendimi Bashës për përjashtimin nga grupi parlamentar është anti-statutor dhe se më parë duhet të ishte konsultuar me forumet e partisë.

“Sot duke marrë peng kreun e opozitës, Edi Rama i futi një thikë pas shpine me dorën e pengut të tij, Lulzim Basha. Sot kemin is këtë debat me ju demokratë, por ky debat jo fton të zhvillohet një debat midis njerëzve që iu besojnë vlerave dhe që marrin përgjegjësi e që duan të ecuin drejt fitores. Unë kuptoj se dhjetëra e mijësra anëtarë të PD janë të revoltuar nga akti i pabesë i Bashës, ju ftoj ju të mos pranojnë asnjë ndarje midis nesh, njerëz të Berishës dhe Bashës. Atyre që janë në këtë sallë e kanë mbështetur Bashën dhe të tjetër që nuk janë këtu dhe që nuk e duan Berishën, iu them se më shumë se ju Bashën e ka mbështetur Berisha, ndaj ju keni mbështetur kreun e PD, unë kam mbështetur kreun e PD, asnjëri nga ne nuk i shkonte në mendje se kreu ynë i marrë peng në mënyrë absolute nuk mundet që pa pyetur asnjë njeri asnjë forum asnjë nen statuti del në një vendim për të dorëzuar sovranitetin e PD”,-tha Berisha.

Pas