Aktualitet

Berisha- Ballës:Me ty është hija e avokatit, të kapi lidhjet me bandat dhe e eliminoveBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:16 - 24/11/22 |
Opi Nion

Kreu i PD, Sali Berisha, ka vijuar akuzat ndaj kreut të grupit Parlamentar të PS ,Taulant Balla, në seancën e sotme plenare.

Berisha e akuzon Ballën se ka porositur vrasjen e avokatit Ravik Gurra.

Po ashtu ai ka deklaruar se avokati kishte zbuluar lidhjet e Ballës me bandat kriminale në Elbasan, dhe prandaj sipas tij Balla e ka eleminuar.

“Ke kryer porositje vrasjesh dhe ke fshirë regjistrimet. Bashkë me ty në parlament është hija e të ndjerit Ravik Gurra që të ka kapur në lidhje me bandat dhe e eliminove. Kjo është tronditëse. S’ka vend në botë që nuk e dënon këtë”, tha Berisha.

.

 

Pas