Aktualitet

Berisha: Avokati im francez ka dorëzuar padinë për shpifje kundër Blinken


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:12 - 05/08/21 |
Opi Nion

Ish-kryeministri Sali Berisha ka dalë ditën e sotme në një konferencë për shtyp.

Në fjalën e tij, Berisha është shprehur se avokati i tij francez ka dorëzuar padinë për shpifje kundër Sekretarit Amerikan të shtetit Antony Blinken.

“Ju kam thirrur në këtë konferencë për t’ju thënë se avokati im ka dorëzuar padinë time për shpifje në gjykatën konvencionale të Parisit.

Pas vendimit të Blinken për të më shpallur non-grata mua dhe familjen time bazuar në keqinformimin nga Edi Rama mështetur nga milardieri Giorg Soros.

Javën që kaloi avokati im ka dorëzuar këtë padi në Gjykate. Sipas avokatit kjo padi bazohet në precedent të mëparshëm.

Gjithcka varet nga interpretimi i gjykatës i cili do të të gjykoj ceshtjen. Une i bëj thirrje Bliken të dorëzoj të gjitha provat që ai disponon kundër Sali Berishës dhe familjes time.”- tha Berisha./Opinion.al

Pas