Kronikë

Berat/I burgosuri varet me çarçafë, dërgohet rëndë në spital


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 23:12 - 23/05/21 |
Opi Nion

Një i burgosur ka tentuar t’i japë fund jetës, duke u varur brenda qelisë së tij. Ngjarja ka ndodhur në burgun e Beratit, ndërsa i burgosuri

Mikael Bushi është varur me çarçafë. Veprimi i tij është  dëgjuar nga një prej rojave të turnit për shkak të zhurmës së bërë. Ai është është transportuar me urgjencë drejt Spitalit Rajonal Berat dhe mësohet se ndodhet në gjendje të rëndë. Bushi, banues në fshatin Samaticë vuante prej disa muajsh dënimin për “Dhunë në familje”./Opinion.al

Pas