Aktualitet

Beograd, alarm për bombë në Pallatin e Drejtësisë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:36 - 18/11/15 |
b.f

BEOGRAD-Godina e Pallatit të Drejtësisë në Beograd u evakuua paraditen e sotme pas paralajmërimit se aty ndodhej një bombë. Pas kësaj shërbimet e specializuara nisën të kryejnë kontrollet për vërtetësinë e këtij informacioni.

Sipas “Anadollu Agency”, pak para orës 10:00, në Ministrinë e Punëve të Brendshme arriti një alarm se në Pallatin e Drejtësisë ka një bombë. Në këtë ndërtesë ndodhet Gjykata e Parë, e Dytë dhe Gjykata e Lartë në Beograd, si dhe prokuroritë.

Ndërkohë shpesh janë dhënë alarme të rremë, në të shumtën e rasteve nga ata që dëshironin të shtyjnë gjykimet. Me ashpërsimin e ligjit penal për alarme të rremë, këto raste janë zvogëluar.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas