Kronikë

“Benzi” përplas 21-vjeçaren që po ecte në këmbë, e reja dërgohet në spital


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:19 - 29/04/22 |
Opi Nion

Një aksident rrugor është regjistruar rreth orës 10:00, në Elbasan, në unazën e qytetit.

Policia bën me dije se një mjet tip Benz me drejtues një 25-vjeçar ka aksidentuar një vajzë 21 vjeçe e cila ishte duke ecur ne këmbë.

Nga aksidenti, mësohet se këmbësorja është plagosur dhe është dërguar ne spitalin e qytetit për të marrë ndihmë mjekësore, ndërsa drejtuesi i mjetit u shoqërua në komisariat.

“Rreth orës 10:00, në Elbasan, në unazën e qytetit, shtetasi K. S., 25 vjeç, duke drejtuar automjetin tip “Benz”, ka aksidentuar shtetasen A. H., 21 vjeçe, këmbësore, e cila u dërgua në Spitalin Rajonal Elbasan, për të marrë ndihmën mjekësore.

Drejtuesi i mjetit po shoqërohet në ambientet e Policisë, për veprime të mëtejshme.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e rrethanave të aksidentit”, njofton policia./Opinion.al

Pas