Kryesore

Benzema fiton Topin e ArtëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:04 - 17/10/22 |
Opi Nion

Karim Benzema e ka fituar Topin e Artë për herë të parë në karrierë. Sulmuesi francez ka mposhtur konkurrencën nga Robert Lewandowski dhe Mohamed Salah.

Më poshtë keni të arriturat e tij për edicionin 2021/22:

50 gola gjatë sezonit (në të gjitha garat)

15 gola në Ligën e Kampionëve (dy gola më pak se rekordi historik)

2 hat-trick në Ligën e Kampionëve (kundër PSG dhe Chelsea)

Me Real Madridinin fitoi: Superkupën e Spanjës, La Ligën dhe Ligën ë Kampionëve

Me Francën fitoi: Ligën e Kombeve/

Pas