InstaBIZ

Bën shqiponjën dykrenare me duar, Miss Serbia lë garën: Rashë në grackë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:50 - 27/10/21 |
Opi Nion

Miss Shqipëria, Miss Mali i Zi, Miss Kosova dhe Miss Serbia janë fotografuar të gjitha së bashku duke formuar shqiponjën dykrenare me duar.

Ky gjest i Miss Intercontinental Serbia, Valentina Petrovic, ka revoltuar serbët.

Petrovic ka reaguar përmes një postimi në Instagram, ku thotë se nuk kishte qëllime të këqija për veprimin e saj dhe njofton se ka vendosur të tërhiqet nga gara.

“Dua të bëj një njoftim publik për fotografinë që po qarkullon në rrjetet sociale! Në një eufori të vrullshme për festën, më ftuan të bëja foto, qëndrova pranë vajzave, të cilat me shpejtësi më formuan tek duart simbolin e shqiponjës dykrenare. Nuk kisha qëllime të këqija, ishte një moment pakujdesie dhe spontaniteti.

Dua t’u kërkoj falje të gjithë pjesëtarëve të kombit tim, njerëzve nga Kosova e Metohia, shoqërisë sime, familjes sime që janë konfuzë për shkak të fotografisë dhe pamaturisë sime, si dhe rënies në grackën e qëllimeve të këqija të dikujt tjetër. Unë e dua dhe e inkurajoj vendin tim dhe vlerat e tij. Shteti ynë është simboli i vetëm që mbaj në zemër. Unë thjesht nuk po mendoja kur ndodhi ky akt.

Më vjen shumë, shumë keq, ndaj, përveç një faljeje të thellë, mora vendimin t’u kërkoja leje organizatorëve për t’u larguar nga konkursi dhe kështu të lehtësoja presionin aktual që po më bëhet. Më vjen shumë keq për këtë, por thjesht ndodhi në mënyrë të pamatur. Më duken të vështira të gjitha mesazhet dhe kritikat, por keni të drejtë. Më falni, shpresoj të më kuptoni”, shkroi ajo.

Pas