InstaBIZ

“Bella Hadid shpallet gruaja më e bukur në botë”


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:52 - 16/10/19 |
xhu lia

Super-modelja Bella Hadid është shpallur si gruaja më e bukur në botë sipas “Golden Ratio of Beaty”. Sipas përcaktimit të paramertrave të bukurisë të “Golden Ratio of Beaty” , Bella Hadid i afrohet me 94% përputhjes.

Përmes një ekuacioni matematik i njohur si “Beauty Phi” nga grekët e lashtë llogaritet forma perfekte e fytyrës duke përshirë pozicionin e buzëve, hundës, mjekrës etj dhe mesa duket tiparet e Hadid janë më afër perfektes.

Ajo ka lënë pas emra të njohur si motra e saj Gigi Hadid , Beyonce, Cara Delevigne dhe Katy Perry etj.

Sipas këtyre llogaritjeve këngëtarja Beyonce rendit në vendin e dytë 92.35% dhe në vendin e tretë ndiqet nga Amber Heard 91.85%./Opinion.al/

Pas