Te Fundit

Bëj gjithçka për dinjitetin tim/Berisha:Zyrtarët e DASH të rishqyrtojnë vendimin


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:05 - 11/12/21 |
Opi Nion

Ish-kryeministri Sali Berisha, nga stadiumi ‘Air Albania’ ku po zhvillohet Kuvendi i PD-së i thirrur prej tij i ka bërë thirrje Departamentit Amerikan të Shtetit që të shqyrtojnë përsëri vendimin e tyre sa i takon shpalljes “non grata” .

“Ndaj edhe unë nisa betejën time po aq i vendosur, si 32 vjet më parë të bëj gjithçka për dinjitetin tim dhe kam muaj e muaj që pres asnjë fakt asnjë dokument asnjë provë për faktin e vetëm se nuk ekziston. U bëj thirrje zyrtarëve të DASH të çojnë në Paris çdo fakt e dokument, ju siguroj para jush se marr çdo vendim ndaj vetes sime.  Ftoj këto mbi tokë që ka mbi tokë, të paraqesë një provë, në të kundërt i përlurur pafundësisht para të vërtetës do vazhdoj pathyeshëm misionin tim”.

“Ftoj zyrtarët e Departamentit Amerikan të Shtetit të rishqyrtojnë vendimin e tyre sepse arroganca dhe gabimi nuk janë virtyte të njerëzve të lirë. Do vazhdoj i palëkundur misionin tim së bashku me ju për të përmbysur narkoshtetin në Shqipëri, do vazhdoj misionin me ju për të rikthyer në pushtet Partinë Demokratike si parti e vlerave të lirisë, si parti që ne epidendër ka qytetarin dhe interesat e tij, si parti që do integrojë Partinë Demokratike në Bashkimin Europian”, u shpreh Berisha.

Pas