Kryesore

BE dënon sulmin ndaj dy të rinjve në Shtërpcë: Të hetohet ky krim i neveritshëmBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:00 - 07/01/23 |
Opi Nion

Bashkimi Europian ka reaguar pas ngjarjes së ndodhur mbrëmjen e djeshme në Shtërpcë, ku u plagosën dy shtetas serbë.

Zëdhënësi i Bashkimit Evropian, Peter Stano, tha se BE-ja e dënon me vendosmëri plagosjen e dy të rinjve serbë dhe ka kërkuar nga autoritetet e vendit të hetojnë plotësisht, sipas tij, këtë krim të neveritshëm.

“BE-ja dënon me vendosmëri plagosjen e një fëmije dhe një të riu në Kosovë dje. Është e rëndësishme që autoritetet të hetojnë plotësisht këtë krim të neveritshëm dhe drejtësia të ushtrohet. I urojmë viktimave shërim të plotë dhe të shpejtë”, ka shkruar Stano në Twitter.

Kujtojmë se njëri nga të plagosurit është 11-vjeç dhe tjetri 21. Policia e Kosovës ka bërë të ditur se e ka arrestuar një person lidhur me ngjarjen.

Pas