Sport

Bayern Munich pranë kreut, “shkatërron” Hertha Berlin


               Publikuar në : 17:33 - 19/01/20 |
Opi Nion

Bayern Munich ka mposhtur me rezultatin 0-4 Hertha Berlin,  duke marrë 3 pikë mjaft të rëndësishme në luftën për titull, i cili këtë sezon nuk pritet të jetë i lehtë për kampionët.

Pjesa e parë e ndeshjes u mbyll pa gola, Bayern “shpërtheu” në të dytën. Fillimisht ishte Muller që hapi serinë e golave, ndërsa më pas shënoi i përhershme Lewandoëski, ndërsa realizuan edhe Alcantara dhe në fund Perisic.

Megjithatë, Bayern sërish gjendet 4 pikë larg kreut i cili mbahet ndaj RB Leipzig, i cili fitoi një ditë më parë 3-1 ndaj Union Berlin./Opinion.al

Pas