Kronikë

Baste sportive përmes celularëve, arrestohen 3 të rinj në TiranëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:58 - 23/10/22 |
Opi Nion

Tre persona janë vënë në prangat e policisë në kryeqytet në kuadër të operacionit të koduar “Game over 2”. Sikurse mësohet, këta persona kanë organizuar veprimtari të lojërave të fatit në mënyrë të paligjshme, përmes celularëve. Janë sekuestruar tre aparate telefonikë që ata i përdornin për vënien e basteve sportive.

Njoftimi nga policia

DVP Tiranë/Vijon puna për goditjen e paligjshmërive, në fushën e lojërave të fatit.

Finalizohet, nga Komisariati i Policisë Nr. 1, operacioni policor i koduar “Game over 2”.

Vihen në pranga 3 shtetas. Sekuestrohen 3 aparatet celulare që ata përdornin për vënien e basteve sportive.

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr. 1, në vijim të punës për goditjen e paligjshmërive në fushën e lojërave të fatit, si dhe në bazë të informacioneve të siguruara në rrugë operative, kanë organizuar kontrolle në lokale dhe ambiente të ndryshme, të cilat mund të vihen në dispozicion për organizimin e lotarive të palejuara dhe në këtë kuadër kanë finalizuar operacionin policor të koduar “Game over 2”.

Në përfundim të veprimeve hetimore u arrestuan në flagrancë shtetasit:

– V. B., 25 vjeç, E. D., 24 vjeç dhe A. K., 33 vjeç, të tre banues në Tiranë.

Gjatë kontrollit të ushtruar nga shërbimet e Policisë, në një lokal në Shkozë, shtetasit V. B., E. D. dhe A. K., u kapën në flagrancë duke ushtruar aktivitetin e paligjshëm të lojërave të fatit (basteve sportive), nëpërmjet aparateve celulare.

Në cilësinë e provës materiale u sekuestruan 3 aparatet celulare.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme.

Pas