Aktualitet

“Bashkohuni me ne për të festuar”, NATO uron Shqipërinë për ditën e PavarësisëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:36 - 28/11/22 |
Opi Nion

110 vjetori i pavarësisë së Shqipërisë është uruar edhe nga NATO.

Në rrjetet sociale, NATO ka postuar një foto të ushtrisë shqiptare, krahas së cilës i fton të gjithë që të bashkohen me urimin.

 “Bashkohuni me ne për të festuar me aleatin tonë Shqipërinë, në Ditën e tyre të Pavarësisë!” shkruan NATO.

Shqipëria sot feston 110– vjetorin e shpalljes së pavarësisë. Më 28 Nëntor 1912, Ismail Qemali ngriti flamurin në Vlorë duke shpallur Shqipërinë shtet sovran dhe të pavarur.

Pas