Aktualitet

Bashkëshortja e Përparim Ademit:Ishte i shqetësuar se Zhaneta e tradhtonte


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:19 - 04/01/21 |
Semiljana Azizi

Në vijimësi të hetimeve për vrasjen e Kristinës dhe Zhanetës nga Përparim Ademi është marrë dhe dëshmia e Vjollca Telo, bashkëshortja e vrasësit.

Në një deklaratë të zbardhur nga Opinion.al, mësohet se Telo ishte në djeni të marrëdhënies që kishte bashkëshorti i saj me motrat.

Ajo ka treguar se është e martuar me Ademin dhe kane tre fëmijë, dy vajza dhe një djalë. Me bashkëshortin kanë bërë marrëveshje që ajo të mbajë mbiemrin e tij Tela ndërsa ai le të mbante mbiemrin e saj Ademi, pasi duhet forcuar martesa.

Ndërsa sipas saj, e ka ditur për lidhjen intime mes Përparimit dhe Zhanetës por nuk ka dashur të ndërhynte mes tyre për shkak të dashurisë së kishte për të por edhe për hir të familjes që kishte ndërtuar.

Vjollca Telos dëshironte që bashkëshorti i saj të ishte i lumtur dhe duke parë sa mirë shkonte ky i fundit me Zhanetën ka mendur që të krijonin hyrje dalje familjare me dy motrat.

Sipas dëshmisë ata shkonin aq mirë me njëri-tjetrin sa shpesh kishin bërë edhe pushime së bashku. Ajo madje tregon se vetë Përparimi i kishte shprehur shqetësimin e tij se Zhaneta e tradhtonte me një tjetër. Madje atë ditë thotë Vjollca ishte i mërzitur.

Vjollca Telo tregon se ka telefonuar Zhanetën në ditën e krimit, teksa në telefon i është përgjigjur i biri i viktimës, dhe ka treguar se Përparim Ademi i ka vrarë mamanë dhe tezen.
Bashkëshortja e Ademit në dëshmi thekson se është nisur drejt banesës së Zhanetës, por kur ka parë që kishte forca policie është larguar./Opinion.al

Pas