-Jetë dhe Stil

Bashkë kundër kancerit të gjirit, koncert në Sheshin SkënderbejBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:44 - 18/10/18 |
b.f

Ditën e dielë në datë 28, ora 11:00 në Sheshin Skënderbej do të organizohet një koncert bamirësie nga Spitali Amerikan në bashkëpunim me Bashkinë e Tiranës.

Përveç tingujve të muzikës dhe argëtimit, një vëmendje e veçantë do t’i kushtohet informimit dhe ndërgjegjësimit për zbulimin e hershëm të  kancerit të gjirit dhe diagnostikimin e tij.

Të ftuar special do të jenë këngëtarët: Rovena Dilo, Orgesa Zaimi, Irma Libohova, Jonida Maliqi, Ermal Mamaqi, Manjola Nallbani, Eranda Libohova, Era Rusi dhe Orinda Huta.

Të gjithë do të bëhen bashkë për nismën që është ndërmarrë nga Spitali Amerikan në ndihmë të femrave dhe sensibilizimit të tyre në muajin e Kancerit të Gjirit./Opinion.al

Pas