Aktualitet

Bashës i del kushëriri i Ramës: Asnjë nga fisi s’e voton, na mori pronat


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:41 - 17/03/21 |
Opi Nion

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, gjatë vizitës në Vlorë është përballur me një qytetar të indinjuar, i cili u prezantua si kushëriri i kryeministrin Edi Rama.

Më tej ai i tha kreut të opozitës se Rama i mori pronat, ia dha oligarkëve të tij.

“O vlla të uroj shëndet, ne do fitojmë. Unë jam kushëriri i Edi Ramës, më maskarai që ka Shqipëria. Na mori pronat, më hoqi nga puna mua, familjen time, ia dha oligarkëve të tij. O Lulzim nuk të gënjen vllai. Më pruri forcat sikur isha më krimineli i Shqipërisë.

Asnjë nga fisi nuk e voton më Edi Ramën. Nga të gjithë fisi i mamasë sime, asnjëri. Nëna ime dhe nëna e tij kushërira, mua të parin ma prishi. As nuk kam vjedhur, as nuk jam marrë me asgjë”, tha qytetari.

Sakaq, Basha iu përgjigj se “familja e tij janë oligarkët, familja ime jeni ju”./Opinion.al

Pas