Politikë

Basha-Ramës: Mbylle PS në një vendgrumbullim plehrash, ora e gjykimit…


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:21 - 22/10/20 |
Opi Nion

Kryeministri, Edi Rama ka vijuar replikën në distancë me kryetarin e PD, Lulzim Basha për çështjen e inceneratorëve.

Rama shkruan në rrjetet sociale se sa më shumë kryedemokrati sulmon impiantet moderne të mbetjeve, aq më shumë tregon se nuk ndahet dot nga malet me plehra të Sali Hajdinit.

LEXO EDHE: Basha-Ramës: Mbushe vendin me inceneratorë, dita e llogarisë po afron

Më tej, kryeministri shkruan; “ta qaj hallin, je mes gropës së tij dhe grepit të Likes për tiganin e Monës”.

“Ah Lul, të ka mbet ora tek Gropa e Hajdin Saliut, po habitem si s’e kupton që sa më shumë sulmon impiantet moderne të mbetjeve, aq më shumë tregon se nuk ndahesh dot nga malet me plehra të Sali Hajdinit! Ta qaj hallin, je mes gropës së tij dhe grepit të Likes për tiganin e Monës!”-shkruan Rama.

Ndërkohë e menjëhershme ka qenë përgjigjja e Bashës i cili teksa i referohet takimit të djeshëm të PS në Elbasan i drejtohet Ramës duke i thënë se mbylli PS në një vendgrumbullimi plehrash. Lideri i opozitës e përfundon reagimin e tij duke thënë se ora e gjykimit po afron.

“Kur për të mbrojtur korrupsionin tënd, mbyll PS në një vendgrumbullim plehrash, kuptohet se e ke një hall të madh. Por halli yt nuk ka asgjë të përbashkët me hallet e Shqipërisë. Në gropën e zezë ku je futur nuk do ta marrësh dot Shqipërinë me vete. Ora e gjykimit po afron!”-shkruan Basha./ Opinion.al

Pas