Kryesore

Basha publikon të dhënat: Shqipëria e dyta në botë për indeksin e ryshfetit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:01 - 25/10/21 |
Opi Nion

Kryetari i PD Lulzim Basha ka ndarë në tuiter një rankim të Projektit Botëror për Drejtësinë, sipas të cilit, shprehet se Shqipëria renditet mes Kazakistanit dhe Afganistani sa i takon respektimit të ligjit, dhe midis Egjiptit dhe Zambias për sa i përket indeksit të korrupsionit. Ndërkohë, sipas këtij publikim Shqipëria renditet e dyta në botë sa i takon nivelit të ryshfetit.

 

Pas