Politikë

Basha publikon spotin e protestës: Asnjë hap pas


               Publikuar në : 14:13 - 24/05/19 |
Al Do

Kryetari i opozitës së bashkuar Lulzim Basha i ka bërë thirrje njerëzve të bashkohen ditën e nesërme në protestën e opozitës.

Basha shkruan në Facebook:

Të gjithë në Tiranë nesër, më 25 maj në orën 19:00, për të treguar vendosmërinë tonë për liri, për demokraci, për zgjedhje të lira e një qeveri nga populli, të popullit dhe për popullin, për Shqipërinë si e gjithë Europa. Asnjë hap pas! #25maj #ShqipëriaSiEuropa

Spoti që bën thirrje për bashkimin në protestë:

Forca jonë është e pandalshme,

asnjë kompromis me të ardhmen tonë,

dhuna, padrejtësia, vjedhja e votës, e keqja , nuk tremb shqiptaret,

fëmijët tanë, e ardhmja jonë, është Europa /Opinion.al

 

25 Maj – Shqipëria si Europa!

Të gjithë në Tiranë nesër, më 25 maj në orën 19:00, për të treguar vendosmërinë tonë për liri, për demokraci, për zgjedhje të lira e një qeveri nga populli, të popullit dhe për popullin, për Shqipërinë si e gjithë Europa. Asnjë hap pas! #25maj #ShqipëriaSiEuropa

Posted by Lulzim Basha on Friday, 24 May 2019

Pas