Kryesore

Basha përshëndet vendimin për vizat në Kosovë: Mbështetje e qartë e PE


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:11 - 13/09/18 |
b.f

Kryetari i Opozitës Lulzim Basha, me anë të një statusi në Tëitter ka përshëndetur votimin e PE për liberalizimin e vizave për Kosovën. Ai e ka konsideruar këtë votë, si një mbështetje e qartë e Parlamentit Europian, duke i njohur qytetarëve kosovar një të drejtë të merituar.

Statusi:

Përshëndes votimin e Parlamentit Europian për lëvizjen pa viza të qytetarëve të Kosovës në BE. Ky votim i njeh qytetarëve të Kosovës një të drejtë të merituar dhe dinjitet të barabartë në rajon. Votimi i PE është mbështetje e qartë për Kosovën dhe perspektivën e saj europiane.

 

Pas