Aktualitet

Basha: Në Elbasan 4 orë presion nga Suel Çela për të firmosur formularin


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:45 - 15/11/21 |
el ida

Mbledhja e sotme në kryesinë e PD është shoqëruar me debate mes deputetëve që mbështesin ish-kryetarin Berisha dhe kreut të PD Lulzim Basha. Në debatin me deputetin Flamur Noka, Basha ka pohuar ndër të tjera se në Elbasan demokratët janë kërcënuar për të firmosur nga Suel Çela.

Megjithatë sipas Bashës nuk është Berisha që e ka kërkuar këtë veprim, por Edi Rama.

 Debati Basha- Noka

Noka: Thoni se po  e organizon Aqif Rakipi, Suela Çela, Rraja, Tom Doshi . Është shumë e rende kjo deklarate. Po thoni indirekt qe Sali Berisha paska lidhje me bandat. Ne rast se delegatet e Elbasanit jane intimiduar nga kuushdoqofte, atehere une jap doreheqje. Se çfare bejne njerezit në punë të tyre, kjo eshte pune e tyre”, u shpreh Flamur Noka

Basha: Tani, qe Aqif Rakipi është futur me koke në këtë proces, e ka marre vesh gjithe Elbasani. A eshte futur Suel Çela? Po eshte futur! Dhe jam i bindur se eshte me porosi te Edi Rames dhe jo të Sali Berishës. Po çfarë mund të bëjë një 20 e ca vjeçar 4 ore nën presionin e Suel Çelës perveçse të firmosë? Eshte turpi i kesaj partie të rrije nën mëshirë të Suel Çeles, Aqif Rakipit, Tom Doshit dhe Xhelal Rrajës. Po detyra jote Flamur eshte t’i thuash atyre demokrateve qe te ankohen ne Elbasan per Suel Çelën:  “Suel Çelës ia thyej brinjët ketu”! Po ti 4 orë rri në Elbasan dhe ikën. E kam të pamundur në çdo qelize të trurit tim të pranoj Sali Berishën si porositës, por ai që gjen kohën për të reaguar për çdo gjë dhe nuk gjen  kohën për të reaguar per kete, kjo nuk e nderon. Asnjë fjalë për Aqif Rakipin, asnje fjalë për Suel Çelën./Opinion.al

Pas