Kryesore

Basha hap zgjedhje edhe tek Lidhja e Gruas, për të parën herë do votohet


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:24 - 06/11/21 |
Opi Nion

E ndërsa raportet e tij me Sali Berishën dhe aksionin politik të këtij të fundit bëhen edhe më ndezura, Lulzim Basha ndërmerr hapa të tjerë në krye të PD-së. Pas hapjes së garës për votimin e drejtuesve të rinj të forumit rinor, mësohet edhe hapja e garës për Lidhjen e Gruas.

Kryetari i PD Lulzim Basha udhëzoi zhvillimin e zgjedhjeve për të parën herë për kryetaren e LDGSH-së, post i cili mbahet me emërim që prej vitit 2012, si dhe të organeve të tjera drejtuese të Lidhjes së Gruas.

Zgjedhja e kryetares së LDGSH-së do të bëhet sipas parimit 1 anëtar, 1 votë.

Grupi i posaçëm për zgjedhjet në LDGSH, i cili përbëhet nga:

 1. Grida Duma
  2. Arta Sakja
  3. Dhurata Çupi
  4. Orjola Pampuri
  5. Greta Bardeli
  6. Alfrida Marku
  7. Ina Zhupa
  8. Eralda Tase Bano
  9. Zheni Gjergji
  10. Ledina Aliolli

Pas