Aktualitet

Basha dhe Berisha si Tomi dhe Xherri? Rama ironizon me video


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:14 - 21/12/21 |
el ida
Ndërsa në fillimet e përplasjeve mes Lulzim Bshës dhe Sali Berishës preferoi të qëndronte i heshtur, duket se kohët e fundit Kryeministri Rama ka preferuar të prekë pak argumentin, ndonëse në mënyrë metaforike.Së fundi Rama ka zgjedhur rrjetin TikTok, ku përmesi një pasazhi të flimit “Tomi dhe Xherri”, ka bërë në fakt një paralele mes Bashës dhe Berishës.“Grata NON grata, çele NON mylle, brava NON brava, hape NON hape”, shkruan Rama në shënimin që shoqëron videon./Opinion.al

@ediramatiktok#grataNONgrata#çeleNONmylle#bravaNONbrava#hapeNONhape

♬ original sound – EdiRamaTikTok

Pas