Aktualitet

Basha: Dëmi në buxhetin e shtetit gjatë qeverisjes së Ramës 6.2 mld euro


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:23 - 02/03/21 |
Opi Nion

Mëngjesin e sotëm  në vijim të akuzave ndaj qeverisë, kryedemokrati, Lulzim Basha në një status në mediat sociale shkruan se dëmi i shkaktuar në buxhetin e shtetit është një nga dështimet e kryeministrit Edi Rama.

Basha në statusin e tij ngre pyetjen se cili ka qenë dëmi në buxhetin e shtetit gjatë qeverisjes së Ramës.

Duke iu referuar një raporti të Kontrollit të Lartë të Shtetit, Basha përgjigjet duke thënë se dëmi në buxhet gjatë 8 viteve të qeverisjes së Ramës ka qenë 6.2 mld euro dhe humbja më e madhe u shkaktua nga PPP.

Pas