Kryesore

Basha akuza Ramës: E ka mendjen si të shtojë pasurinë me mafien


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:34 - 25/01/21 |
Doriana Çepunaj

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, përmes një videoje të publikuar në rrjetin social ka hedhur akuza ndaj qeverisë duke thënë se qëllimi i Ramës dhe personave rreth tij është shtimi i pasurisë si rrjedhojë e lidhjes me mafien.

Rama dhe marionetat e tij e kanë mendjen të shtojnë pasurinë e tyre me mafien. Atyre as që u bie në mend për njerëzit”, shkruan Basha.

Më tej, kryedemokrati premton se kur ai të vijë në pushtet do të ndërpresë lidhjet e qeverisë me krimin dhe do të sjellë ndryshimin.

Së bashku, ne do të sjellim ndryshimin. Do të presim lidhjet e mafies me shtetin, do të largojmë Ramën dhe çirakët e tij e do të sjellim një qeveri që kujdeset për familjet shqiptare”, shkruan Basha./Opinion.al

 

Pas