Aktualitet

Basha: 95% e demokratëve më mbështesin për pastrimin e politikës nga llumi


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:38 - 20/10/21 |
el ida

Kryetari i PD Lulzim tha se ai gëzon mbështetjen e 955 të demokratëve. I pyetur nga mediat lidhur me çfarë po ndodh në parti pas përjashtimit të Berishës nga grupi, Basha tha se demokratët kërkojnë të udhëhiqen prej tij.

Pyetje: Sipas një sondazhi rreth 80% e anëtarësisë së PD është kundër drejtimit të PD-së nga ana juaj. A mendoni se në këto kushte duhet të jepni dorëheqje nga posti i kryetarit të Partisë Demokratike për të mos çuar PD-në në përçarje?

Basha: Sipas sondazheve të mia, 95% e demokratëve kërkojnë që unë të udhëheq betejën kundër regjimit Rama-Doshi-Rakipi dhe mbështesin axhendën e përcaktuar nga unë për të pastruar politikën nga llumi i tranzicionit.

Pas