Në Opinion

Basha: 2.2 miliard euro janë vjedhur nga konçensionet


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:58 - 18/10/18 |
b.f

I ftuar në studion e ‘Opinion’ Basha ka deklaruar se për kontratat koncensionare janë vjedhur 2.2 miliard euro.

Ai tha se PD do të vere në funksion instrumentin antimafia i cili do të ketë mundësinë të konfiskoi çdo pronë në cilën është abuzuar me koncensionet.

“Sipas Bashës barra e provës është tek mafiozët. Unë nuk po them që ne do ti trajtojmë këta zyrtar do ti trajtojmë si mafiozë. Do të funksionojnë instrumenti antimafia të jep mundësinë të gjurmosh të gjitha transaksionet kesh dhe bankare dhe të konfiskosh të gjitha pronat ku është abuzuar”, tha Basha./Opinion.al

Pas