Kryesore

Barazohet rezultati, Bonucci shënon kundër Anglisë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:31 - 11/07/21 |
Opi Nion

Italia shënon golin e parë në finale e ‘Euro 2020’ kundër Anglisë duke e çuar rezultatin në barazim.

Golin e parë e ka shënuar Anglia në minutën e dytë nga Shaw, teksa Italia ka barazuar në minutën e 67 nga Bonucci. Rezultati tashmë është barazim 1-1 dhe Mancini pas festës së çmendur merr frymë lirshëm.

Kujtojmë që ndeshja po luhet në “Wembley” në Angli teksa po luftoht për kampionatin e ‘Euro2020’. Kjo është hera e parë që Angli arrin të kualifikoht në finale./Opinion.al

Pas