Aktualitet

Banori-Bashës: Çdo natë shikojmë kush zihet dhe si flisni, duam mbështetje


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:14 - 17/03/21 |
Opi Nion

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, në kuadër të takimeve për zgjedhjet e 25 prillit ndodhet në Vlorë ku po zhvillon një vizitë në dy fabrika vaji në Novoselë.

Kryedemokrati në këtë takim është njohur nga afër me problemet kryesore të banorëve në këtë zonë. Ndërsa banorët nga ana e tyre i kanë kërkuar mbështetje.

BE 1 të tretën e shpenzimeve e ka mbështetje për fermerët. Jemi vendi më i varfër në ballkan. Kemi çmimin më të lartë pas 2 vendeve për naftën.

O të bëhen bashkë të gjithë femerët me votë ne do ta ndryshojmë më 25 prill. Iu garantoj 2 gjëra. Aq sa çbën  Shkupi, qeveria e Maqedonisë së Veriut. Do të kesh më shumë ullinj për të punuar. Gjërat janë të lidhura, asnjë nga këto që iu  them nuk janë mrekulli. Qeveria ka nevojë për njerëz punëtorë. Të gjitha mundësitë ekzistojnë. Programi jonë e bën të mundur që të gjithë fermerët të kenë para në xhepat e tyre”, tha Basha.

Ndërkohë një nga banrët i ka thënë Bashës: “Ti rrofsh që ke marrë rrugën dhe të të bëjë perëndia mbarë këtë rrugë që ke nisur. Përnat ju shikojmë kush zihet dhe si flisni, sytë i kemi nga ju”./Opinion.al

Pas