Aktualitet

Banorët e Laprakës, 5 Majit dhe Paskuqanit në protestë para KuvenditBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:54 - 03/02/22 |
Opi Nion

Banorët e “5 Majit”, Laprakës dhe të Paskuqanit janë sot para Kunendit të Shqipërisë për të protestuar.

Ato po protestojnë për shkak se banesat e tyre preken nga projekte që parashikojnëshenbjen e banesave të tyre.

Banorët janë mbledhur para Kuvendit, ku ka filluar edhe seanca plenare, me pankarta në duar dhe kërkojnë transparencë për projektet që iu prekin shtëpitë e tyre.

Në mbështetje të banorëve të “5 Majit”, Laprakës dhe Paskuqanit kanë shkuar edhe deputetët, Flamur Noka, Albana Vokshi dhe Belind Këlliçi./Opinion.al

Pas