Kronikë

Banesa përfshihet nga zjarri, humb jetën e moshuara në Devoll


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:41 - 27/03/20 |
Opi Nion

Një e moshuar ka humbur jetën mëngjesin e sotëm në Devoll pasi banesa e saj u përfshi nga zjarri.

Mësohet se ngjarja ka ndodhur në fshatin Poloskë, ndërsa viktima është Nezaqet Gjoza, rreth 90 vjeçe..

E moshuara që jetonte aty ka ndërruar jetë pasi s’ka mundur të dalë dot nga banesa. Ngjarja dyshohet aksidentale.

Shërbimi zjarrfikës ndodhet në vendngjarje dhe po punon për shuarjen e zjarrit.

Dyshohet se në banesa ka pasur municione pasi herë pas herë janë dëgjuar shpërthime fishekësh. Policia vijon hetimet për ngjarjen./ Opinion.al

Pas