Aktualitet

Balluku po fliste për energjinë, ikin dritat në Kuvend, replika me deputetin e PD


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:23 - 21/04/22 |
Opi Nion

Në Kuvendin e Shqipërisë kanë ikur dritat teksa po fliste ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku.

Energjia u shkëput për disa sekonda ndërsa Balluku tha: E shikoni sa shpejt u rikthye.

Më pas ajo iu drejtua deputetit të PD, Helidion Bushati duke i thënë: Sa gëzohesh Helidon.  Pse nuk ishe te ajo tryeze e energjisë elektrike. (I referohet tryezës energjitike të mbajtur të mërkurën nga ish-kryeministri Berisha). Unë nuk e prisja dje që ministri Hije i energjetikës të mos ishte dje në tryezën për energjetikën./Opinion.al

>

Pas