Kryesore

Balluku: Na ka bërë “harem”/Duma i thotë Gjikmarkajt të kërkoj falje!


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:47 - 16/11/21 |
Opi Nion

Ditën e sotme, Kuvendi është shoqëruar me debate të forta. Një debat nisi mes grave deputete, ku u përfshinë, Balluku, Tabaku dhe Duma.

Etika në Kuvend u shndërrua në një temë me rëndësi për deputetet, të cilat thanë se kishin respekt për njëra-tjetrën.

Por ministrja Balluku është shprehur e habitur nga gratë deputete të PD-së që sipas saj kanë toleruar një deklaratë të deputetit Gjekmarkaj, i cili i ka konsideruar ministret “harem i Ramës”.

Pas kësaj, fjalën e mori Duma, e cila i ka kërkuar Gjekmarkaj të kërkojë ndjesë ndaj kolegeve.

Gjekmarkaj në tentativë për ta sqaruar situatën ofendon një deputet të PS në sallë.

Balluku: Në këtë sallë na është thënë “harem i Ramës”, për ne gratë.

Duma: Nëse ka thënë “harem” Gjekmarkaj të kërkojë falje./Opinion.al

Pas