Aktualitet

Ballkani i Hapur, Rama më 1 Shtator viziton SerbinëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:22 - 26/08/22 |
Opi Nion

Më 1 shtator kryeministrit Edi Rama do të udhëtojë drejt Serbisë në kuadër të nismës Ballkani i Hapur.

Mësohet se në kryeqytetin serb, Beograd, do të zhvillohet një panair i parë për verën, ushqimin dhe kulturën mes vendeve që janë pjesë e kësaj nisme.

Qëllimi i këtij panairi është promovimi i Serbisë, Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë si destinacion turistik, gjeografisë së tyre dhe llojeve të verërave. Në këtë panair pritet të marrin pjesë mbi 332 ekspozues nga 22 vende.

Pas