Te Fundit

Ballist Morina mbetet në burg: Nuk kërkoj mëshirë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:17 - 09/10/15 |
b.f

TIRANË- Gjykata e Tiranës ka lënë në burg Ismail Morinën, i arrestuar dy ditë më parë në akuzën e armëmbajtjes pa leje. Ballisti nuk ka kërkuar mëshirë para togave të zeza, por mirëkuptim. Prejt një viti ai nuk ka më familje, pasi prej ndeshjes së Beogradit jeta e tij është rrezik. Ballisti nuk kerkon meshire, por mirekuptim per veprimin e tij. Ismail Morina ka hyrë në gjykata me një flamur shqiptarë të hedhur në krahë,ndërsa në sallë nuk është lejuar ta mbajë.
Prokuroroia e Tiranës përfaqësuar nga Gjegji kërkoi arrest me burg për Morinën ,duke e akzuar për armëmbajtje pa leje. Duke mos mohuar flagrancën në këtë rast avokati mbrojtës,Ardian Visha kërkoi që ky rast të shikohej ndryshe nga gjykata. Ndërsa vetë Ismail Morina nuk kërkoi mëshirë para gjykatës,por mirëkuptim. Ai ka shtuar se do të donte të ishte para një gjykate serbe për të treguar krenarinë e tij. Ka vazhduar me tej se prej një viti i mungon gruas dhe dy fëmijëve të tij, pasi prej ndeshjes së Beograditi jeta e tij është në rrezik. Por pavarësiht deklarimeve të Ballistit gjykata vendosi ta lërë në burg. Në përfundim avokati Ardian Visha tha se, armët klineti i tij i mbante për vetëmbrojtje. Ndërsa shtoi se ishte i kërkcënuar dhe kishte kërkuar mbrojtje tek zyrtarët më të lartë të policisë. Për tre personat e tjerë të arrestuar Marin Rexha, Denis Balla dhe Erjon Bahushi është caktuar masa e sigurisë detyrim paraqitje një herë në javë në prokurori.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas