Politikë

Balla në Gramsh: Opozita Meta-Basha kërkon alibi për humbjen e radhës


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:59 - 25/09/20 |
Opi Nion

Ditën e sotme Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste Taulant Balla ishte i pranishëm në mbledhjen e Asamblesë Socialiste të Gramshit.

Teksa foli për zgjedhjet e 25 Prillit 2021, Balla tha se PS do të ketë aleancë vetëm me qytetarët, duke përjashtuar mundësinë e bashkëpunimin me partitë e tjera.

Sipas Ballës, përball PS është një koalicion politikanësh dështakë që politikën e duan si mjet për interesat e tyre, jo për interesat e Shqipërisë.

Ndër të tjera ai tha se “Siç ka rifilluar po njëlloj kjo vjeshtë politike me opozitën Meta-Basha që kërkon alibi për humbjen e radhës, shan e shpif nga mëngjezi në darkë, përgjigja jonë do të jetë puna dhe përqëndrimi tek nevojat e njerëzve”.

Pjesë nga fjala e Ballës

Ne jemi të vendosur ta kemi vëmendjen vetëm tek njerëzit dhe tek përmirësimi i shërbimeve publike ndaj tyre. Duhet përkushtim për tu marrë me hallet dhe problemet e njerëzve dhe vëmëndja jonë janë vetëm ata. E siç ka rifilluar po njëlloj kjo vjeshtë politike me opozitën Meta-Basha që kërkon alibi për humbjen e radhës, shan e shpif nga mëngjezi në darkë, përgjigja jonë do të jetë puna dhe përqëndrimi tek nevojat e njerëzve. Tani mesa duket, vetë kasandrat e opozitës kanë nisur një betejë të re, atë të përdorimit të halleve për politikë, si dhe për përhapjen e panikut ekonomik dhe social duke përdorur si lëndë të parë atë që njohin më mirë baltën dhe mashtrimin. Njerëzit nuk kanë asnjë interes të dëgjojnë më këtë lloj politike, njerëzit presin vetëm nga ne zgjidhjen e halleve të tyre./ Opinion.al

Pas