Politikë

Balla: Kush prek zgjedhjet përballet me ligjin, marrim mandatin e tretë


               Publikuar në : 17:31 - 25/05/19 |
geliano fataj

Numri dy i Partisë Socialiste, Taulant Balla pak orë para protestës së opozitës ka paralajmëruar se kush cenon zgjedhjet do përballet me ligjin.

Deklaratat zoti Balla i bëri nga Përrenjasi, ku ishte me Ministri i Turizmit dhe Mjedisit, Blendi Klosi për të prezantuar kandidatin socialist për bashkinë e këtij qyteti, Nuri Belba.

Sipas Ballës, zgjedhjet me 30 qershor janë detyrim kushtetues.

“Shteti fillon nga respektimi i Kushtetutës dhe i ligjeve nga të gjithë. Zgjedhjet me 30 Qershor janë detyrim Kushtetues. Askush nuk mund të dalë mbi Kushtetutën. Ligji jep ndëshkim shembullor për këdo që do të guxojë të cënojë zgjedhjet. Edi Rama do të marrë në vitin 2021 mandatin e tretë qeverisës”, deklaroi Balla./ Opinion.al

Pas