Aktualitet

Balla: Jo vonë, Berisha “non grata” edhe nga BEBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:21 - 08/09/22 |
Opi Nion

Kreu i Grupit Parlamentar të PS-së, Taulant Balla nga foltorja e Kuvendit ka deklaruar se Berisha jo shumë vonë do të shpallet non grata edhe nga BE.

Ai me ironi komentoi deklaratat e opozitës për aksion opozitar ndërsa shtoi se dasma e djalit të tkreut të PD Shkëlzen Berisha me blogeren Armina Mevlani me sa duket është lajmi më i madh i kësaj vere.

“Është për turpin e këtij kuvendi që një “non grata” të shpallur nga SHBA, dhe Britania e Madhe dhe mos u habisni edhe nga BE jo vonë, vijon të livadhisi i qetë. Ai përbetim që opozita do të bëjë namin, mesa duket vetëm dasma është lajmi i madh i kësaj.” tha Balla.

Pas