Kryesore

Balla dhe Alibeaj takohen në Kryesinë e Kuvendit, zbardhet se çfarë u bisedua


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:50 - 17/05/22 |
Opi Nion

Kreu i grupit parlamentar socialist Taulant Balla, në një prononcim, ka treguar që është takuar këtë pasdite me deputetin e PD Enkelejd Alibeajn.

Balla tha se kishin rënë dakord që të dyja palët të takohen sërish nesër në orën 10:00, takim i cili do të zhvillohet në prani të mediave.

Natyrshëm me parimin që të drejtën e propozimit ta kenë të gjitha palët. Mazhoranca të ketë të drejtë propozimi. Është gjë e mirë që të kemi komunikim. Sot ka pasur konferencë të kryetarëve dhe kam propozuar që të takohemi në orën 18:00. Ishim të dy të përpiktë. Ishin Spiropali, dhe Alibeaj me Pampurin. Alibeaj ka kërkuar që ky negocim të ishte me praninë e mediave. Kështu që nesër merrni masat dhe të jeni prezent për ta dëgjuar publikisht pozicionin. Unë pozicionin tim e kam thënë qartë. Nëse ka gatishmëri për t’u përfshirë në proces, për të pranuar diçka që të jetë themelore që të gjitha palët të propozojnë, atëherë mund të kemi ecuri në këtë proces. Duhet të zbresim tek emrat. Propozimi im për opozitën është që të vijnë me propozim konkret. A i ka opozita 20 deputetë për firma për kandidatë? Këto negociatat me shkresa nuk sjellin shumë produkt konkret”,-tha Balla.

Pas