Aktualitet

Balla çon prova të reja tek Krimet e Rënda


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:21 - 18/10/18 |
b.f

Kreu i grupit parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla ka mbërritur në prokurorinë e Krimeve të Rënda për të depozituar padinë ndaj kreut të PD-së Lulzim Basha, deputetit Ervin Salianji si dhe ndaj Florenc Hoxhës, ish-kreu i IMT në Bashkinë e Tiranës.

Mësohet se Balla ka dorëzuar prova të reja për padinë e depozituar një ditë më parë.

Balla akuzon Bashën, Salianjin dhe Hoxhën për “shpifje” dhe “kallëzim të rremë” pas publikimit të videos së Fredi Alizotit.

Pas daljes nga Prokuroria e Krimeve të Rënda Bala tha se do i shkojë deri në fund çështjes dhe do i padisë të tërë përveç Berishës.

Do i shkoj deri në fund të vërtetës, s’do ndalem. Do t’i padis të gjithë, Berishën jo, i kam lënë Zotin. Me Alizotin nuk kam pasur asnjëherë komunikim”, -ka deklaruar Balla.

 

Pas