Politikë

Balla-Berishës:Menduam burrë i vjetër s’qëndron dot në këmbë. Ky PS-së, i ha atë…Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:43 - 22/09/22 |
Opi Nion

Kreu i grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla reagoi ndaj gjestit të kryedemokratit Sali Berisha gjatë seancës së sotme plenare, i cili u ul në karrigen e socialistëve për të treguar se përfaqëson më mire socialistët.

Balla iu drejtua Berishës duke i thënë se është një njeri që nuk ka turp ndërsa burrëri s’ka pasur ndonjëherë.

Ndër të tjera, Balla tha se Berisha nuk i afrohet kurrë PS-së që sipas tij ka kontribuar për 30-vite në të mire të qytetarëve.

“Nuk ndodh që unë të vij të ulem në rreshtin tuaj. Ne nuk bëmë asnjë reagim sepse burrë i vjetër nuk qëndron dot në këmbë. Menduam se e kishte nga mosha nevojën për t’u ulur. Sa i takon asaj që tha këtu që ky pisllëku vjen në parlament sepse i përfaqëson më mirë socialistët.

Ky PS-së i ha atë… Nuk i afrohet dot kurrë. PS në këto 30 vite ka kontribuar vetëm për të mirën e këtij vendi. Ky e ka tradhtuar Shqipërinë sa herë i jepet mundësia. Njeriu i varkës së Enver Hoxhës.

Që furnizoi me naftë makinerinë luftarake të Millosheviçit. Vjen këtu dhe thotë unë përfaqësoj socialistët. Ky turpi i këtij parlamenti. Bën pis foltoren e parlamentit dhe ky tjetri këtu bën si i prekur, apapapa. Duhet të keni turp që vazhdoni dhe i rrini nga mbrapa. Kam frikë se do i duhet vizë për të shkuar edhe në Lalëz”,-tha Balla./Opinion.al

Pas