Aktualitet

Balla-Berishës: Ne mblidhemi më 7 korrik për Srebrenicën,zotëria thërret protesta


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:40 - 23/06/22 |
Opi Nion

Në seancën plenare të ditës së sotme, kreu i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla ka akuzuar kreun e PD-së, Sali Berisha, si bashkëpunëtor të Sllobodan Millosheviçit.

Balla po ashtu ka deklaruar në Kuvend se në ditën kur Berisha ka thirrur protestën më 7 korrik, është dita kur do të miratohet dhe rezoluta kundër gjenocidit në Srebrenicë.

“Zotëria që zgjohet me vonesë dhe vjen këtu të kujtojë bashkëpunimin me Millosheviç dhe thyerjen e embargos, kuvend nuk mund të bëhet pjesë. Gjithë shqiptarët e kanë kuptuar që kur të mblidhemi me datë 7 korrik për të kujtuar viktimat e gjenocid në Srebrenicë zotëri ka thirrur protestë. E kuptoni sinqeritetin që ka bashkëpunëtor i Millosheviçit për të çështja që lidhen me interesin kombëtar”,- tha Balla.

Pas