Aktualitet

Bajram Begaj president i ri i Shqipërisë, Bashkimi Europian e uron për detyrënBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:55 - 04/06/22 |
Opi Nion

Shefi i politikës së Jashtme të Bashkimit Europian, Josep Borrell, ka reaguar për zgjedhjen e presidentit të ri në vendin ton.

Në një postim në “Twitter”, Borrell ka uruar për detyrën e re si president Bajram Begajn.

“Urime Bajram Begajt për zgjedhjen e tij si Presidenti i ardhshëm i Shqipërisë. Mezi presim që të punojmë bashkë për një marrëdhënie të sigurt dhe solide BE-Shqipëri, si anëtarë të familjes evropiane”,-shkruan Borrell./Opinion.al

Pas