Kryesore

Bajern mposht PSG, shpallet kampion i Champions League


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:53 - 23/08/20 |
Al Do

Bajerni i Mynihut ka mposhtur Paris Saint Germain duke u shpallur kështu kampion i Champions League.

Bavarezët arritën të triumfonin 1-0, falë një goli të sulmuesit Kingsley Coman në minutën e 59. Francezi shfrytëzoi më së miri një krosim të Kimich.

Finalja e luajtur në “Da Luz” të Lisbonës ishte spektakolare dhe plot raste por të vetmit që munguan ishin golat. Shumë raste të shpërdoruara nga sulmuesit e të dy skuadrave por duhet thënë se portierët ishin në ditën e tyre më të mirë.

Megjithatë gjermanët ishin ata që arritën të realizonin tripletën këtë sezon duke fituar kampionatin dhe kupën nacionale gjithashtu.

Ky është trofeu i gjashtë i Bajernit të Mynihut në Champios League.

Pas