Aktualitet

Babë e bir godasin policin pasi i kërkoi mbajtjen e maskës


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:26 - 11/11/20 |
Al Do

Një punonjës i policisë rrugore në Berat është dhunuar nga një 54-vjeçar dhe djali i tij 17-vjeç pasi u kishte kërkuar mbajtjen e maskës dhe dokumentacionin.

Për këtë arsye policia ka arrestuar në flagrancë i shtetasin E. D., 54 vjeç, si dhe ka shpallur në kërkim djalin e tij, shtetasin S. D., 17 vjeç, banues në Berat.

Gjithashtu, nga specialistët e Seksionit për Krimet në Komisariatin e Policisë Skrapar u bë arrestimi në flagrancë i shtetasve D. N., 31 vjeç banues në Çorovodë dhe F. N., 35 vjeç, banues në Tiranë.

Arrestimi i tyre u bë pasi kanë kundërshtuar me dhunë punonjësit e Policisë, për shkak të detyrës.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Berat, për veprën penale “Kundërshtimi i punonjësit të policisë”, kryer në bashkëpunim”, njofton policia./Opinion.al

Pas