Aktualitet

Babalja/ Lihet në fuqi masa e sigurisë për Olldashin dhe Alizotin


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:39 - 09/10/18 |
b.f

Është lënë në fuqi masa e sigurisë për Jetmir Olldashin dhe Fredi Alizotin.  Bëhet fjalë për rastin “Babalja”, i cili u publikua disa muaj më parë nga Partia Demokratike me protagonist Albert Veliu dhe gazetarin Jetmir Olldashi. Gjykata ka caktuar masën e sigurisë “detyrim paraqitjeje” për gazetarin Olldashi, si edhe arrest me burg për Fredi Alizotin, i cili akuzohet si aktori që ka bërë zërin e Agron Xhafaj.

Pas përfundimit të seacnës avokati i Alizotit ka kërkuar masë më të lehtë sigurie për të për shkak të rrethanave të vështira të tij. Ndërsa avokatët e Olldashit nuk pranojnë asnjë prej provave, pasi sipas tyre ai thjesht po kryente një investigim. Sipas tyre nuk ka asnjë provë që tregon se Olldashi ka bërë “kallëzim të rremë”.

Pas