Sociale

Babai vrau Matiasin 10-vjeçar, daja i shkon me thikë për t’u hakmarr


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:42 - 21/11/21 |
Opi Nion

Me një thikë në dorë, daja i vogëlushit shqiptar Matias ka shkuar në spital për t’u hakmarr ndaj babait të fëmijës, polakut Mirko Tomkov, i cili vrau vogëlushin disa ditë më parë në Viterbo të Italisë.

“Më thuaj ku është Mirko, që ta vras ​​menjëherë”, u tha daja i Matias rojeve të sigurimit të Belcolle, të cilët menjëherë thirrën karabinierët. Daja i fëmijës së vrarë është rrethuar dhe çarmatosur nga efektivët dhe më pas u dërgua në komisariat për t’u marrë në pyetje.

Mediat italiane shkruajnë se daja kishte një raport shumë të afërt me vogëlushin 10- vjeçar të cilin shpesh e shoqëronte edhe në shkollë. Ai donte të hakmerrej ndaj babait vrasës, i cili ndodhet në spital d pasi u gjet pa ndjenja në banesën ku kishte vrarë djalin e tij.

Nga dëshmitë e mbledhura rezultoi se Tomkoë kishte shfaqur qëndrime të dhunshme edhe për shkak të abuzimit me alkoolin. Fqinjët kishin dëgjuar shpesh debate mes tij dhe gruas së tij me origjinë shqipare, e cila përfundimisht vendosi t’i drejtohej policisë për ta denoncuar. Nëna e 10-vjeçarit ndodhet në spital në gjendje shoku pas humbjes së djalit, të cilin e gjeti pajetë./Opinion.al

Pas